Pavasara un vasaras dziesmas, visvairāk rotājot, līgojot, gavilējot, vaj klajumā dziedot.
Katalogs > Par dziesmām un dziedāšanu. > Pavasara un vasaras dziesmas, visvairāk rotājot, līgojot, gavilējot, vaj klajumā dziedot.
- Sadziedās no tālienes viens pret otru.( 154 )
- Dziesmu skaņās klausoties, puisim dažreiz viļās: viņš atrod mazu skuķi, vaj sievu, vaj vecu māti.( 112 )
- Tautu dēls vēlās un māsa tam ieteic (reti liedz) ņemt dziedātāju līgavu.( 122 )
- Puisis (precenieks) dzied ar meitām, dzied precībās, līgaviņu lūkodams, izdziedādams.( 489 )
- Piedzied puišiem brūtes, meitām brūtganus.( 3 )
- Meitas pulcējās rotāt, vaj līgot, puiši klausīties un lūkoties.( 369 )
- Pulkā dziedot, viens dziesmu sācējs, teicējs, pa priekšu dziedātājs, citi līdzētāji. Vismaz divi labprāt dzied kopā.( 156 )
- Labprāt dzied ar savējiem, jeb meklējās tos, ar kuriem balsis sader.( 92 )
- Dažāda balss skaņa, sīka un rupja, līgsma un sēra, un dažāda balss locīšana dziedot, līgojot un gavilējot.( 274 )
- Skaņa, tālu dzirdama balss un koša, veikla dziedāšana pašam un citiem par prieku.( 849 )
- Aizsmakuse balss. Balss jāsargā no maitāšanas.( 79 )
- Meitas dzied, tautas kaitinot, vilinot, vaj arī izredzētam arājiņam sirdi remdējot.- Senāk dziedātājām bija jāvairās, ka tautas neuzbrūk un neaizved, nenoņem vaiņagu.( 754 )
- Kur meitas dzied, tur puiša dvēsele. No dziedātājām izvēlas līgaviņu.( 197 )
- Nepublicētās
Rezultāti: 851 - 860 no 1142 508-0 Pa vējam(i) es dziedaju, Pa vējam(i) gavileju, Lai vējiņš (vējiņis) balsu nesa Manam linu arajam. 508-1 Uz cintiņas dziedàt kāpu, Uz akmiņa gavilèt, Lai vējiņis balsu nesa Manam linu arajam. 509-0 Pirmo reiz' es izgāju Par novadu padziedàt; Kà izgāju, tà palika Mans sudraba gradzeniņš. Kad izgāju otru reizi, Paliek manis vaiņadziņš. Kad es gāju trešo reizi, Vairs es pate nepārnācu. 509-1 Vienu reizi es izgāju Uz novadu padziedàt. Būt' izgājse otru reizi, Paspēlejse vaiņadziņu. 510-0 Pret vējiņu dziedàt gāju, Pretim sedzu villainiti; Pretim jāja tautu dēlis Ābolainu kumeliņu. 510-1 Pret vējiņu es dziedaju, Pa vējiņu balsi laidu; Pret vējiņu tautas nāca Manu balsi klausities. 510-2 Pret vējiņu es teceju, Preti sedzu villainiti; Preti man tautas nāca, Preti grieza kumeliņu. Avots: 404 Viss no avota»Krājums: H. Visendorfa krājums Viss no krājuma»Pagasts: Vidzeme, Kurzeme (un Zemgale ) Viss no pagasta»Kategorija: Meitas dzied, tautas kaitinot, vilinot, vaj arī izredzētam arājiņam sirdi remdējot.- Senāk dziedātājām bija jāvairās, ka tautas neuzbrūk un neaizved, nenoņem vaiņagu. Viss kategorijā»511-0 Puisis, blinda, rudzôs līda Manu dziesmu klausities; Manu balsi gan dzirdeja, Mani pašu neredzeja. 512-0 Šitie puiši tà domaja, Ka es dziedu viņu dēļ; Man māmiņa atvedìs Par Daugavu arajiņu. Avots: 407b Viss no avota»Kategorija: Meitas dzied, tautas kaitinot, vilinot, vaj arī izredzētam arājiņam sirdi remdējot.- Senāk dziedātājām bija jāvairās, ka tautas neuzbrūk un neaizved, nenoņem vaiņagu. Viss kategorijā»512-1 Šitie puiši tà domà, Ka es dziedu viņu dēļ. Man vietiņa sen zinama, Sen zinams arajiņš. Rezultāti: 851 - 860 no 1142
|