www.dainuskapis.lv logo
SĀKUMLAPA| PAR DAINU SKAPI| PALĪDZĪBA| ATSAUKSMES
Lai atrastu dainas un to attiecīgās rokrakstu lapiņas, iespējams izmantot trīs veidu meklēšanas.
Vienkāršā meklēšana

Ar vienkāršās meklēšanas palīdzību dainas var meklēt pēc konkrētiem vārdiem un to savienojumiem. Šajā meklēšanas variantā netiek ņemti vērā valodas speciālie simboli (diakritiskās zīmes), tādēļ rezultātu skaits, meklējot vārdus ar vai bez diakritiskajām zīmēm, neatšķirsies.


Meklējot dainas, var izmantot aizvietojošos simbolus, ar kuru palīdzību var iegūt atbilstošākus meklēšanas rezultātus (aizvietojošo simbolu lietošanu paraugu skatīt šeit).


Ja vienkāršajā meklēšanā nav izdevies atrast vēlamo rezultātu, ir iespēja izmantot Izvērsto meklēšanu.

Izvērstā meklēšana

Izvērstā meklēšana dod iespēju meklēt dainas, ievadot jau vairākas meklēšanas kritēriju kopas.


Tāpat arī iespējams izmantot trīs meklēšanas variantus – transliterāciju, precīzu un substantīvu meklēšanu.


  • Izvēloties translitrāciju, meklēšanas parametra specifiskie latviešu burti tiek koncertēti uz atbilstošajiem latīņu burtiem.


  • Precīzajā meklēšanā tiek atrastas visas dainas, kas precīzi atbilst visiem ievadītajiem parametriem. Izvēloties šo meklēšanas veidu, dainas iespējams meklēt, ņemot vērā vārdu galotnes, locījumus un specifiskos burtus.


  • Savukārt, ievadot parametrus substantīvajā meklēšanā, rezultāti tiek meklēti, izmantojot vārdnīcu ar dažādos dialektos lietotajiem vārdiem (piemēram, substantīvi meklējot vārdu “saule”, rezultātos tiks atlasītas arī tās dainas, kurās minēti vārdi sauļa, sauļe u.tml.)


Izvērstajā meklēšanā dainas var meklēt ne tikai pēc vārdiem vai frāzēm, bet arī pēc tādiem parametriem, kā rindu skaits dainā un kārtas numurs, apriņķis un pagasts, no kura nākusi daina u.c. Šajā meklēšanas variantā rezultātus iespējams meklēt arī starp nepublicētajām dainām.


Gluži tāpat kā vienkāršajā, arī izvērstajā meklēšanā var izmantot aizvietojošos simbolus
Katalogs

Katalogā dainas iespējams meklēt, gluži kā šķirstot grāmatu – izvēloties nodaļas un to apakšsadaļas

Meklēšanas palīgs

Lai iegūtu precīzākus rezultātus, meklēšanas parametros tiek piedāvāta iespēja izmantot aizvietojošos simbolus, norādīt konkrētas frāzes u.tml.:


dziedaja meita
Dainas var meklēt pec brīvi izvēlētiem vārdiem. Rezultāti uzrādīs dainas, kuras satur visus norādītos vārdus.


"dziedaja meita"
Norādot meklējamos vārdus pēdiņās, tiks meklētas dainas, kuras ietver konkrēto frāzi.


dziedaja OR meita OR dels
Atdalot meklējamos vārdus ar atslēgvārdu OR, tiks atlasītas dainas, kuras satur kādu no meklējamiem vārdiem.


dzied* me*a
Aizstājot meklējamos vārdos daļu ar zvaigznīti (*), tiks atlasītas dainas, kuras ietver konkrēto vārda daļu. Ar zvaigznīti nevar aizstāt vārda sākumu.


dzi?daja m??ta
Meklējamos vārdos burtus aizstājot ar jautājuma zīmi (?), tiks atlasītas dainas pēc norādītā šablona. Ar jautājuma zīmi nevar aizstāt vārda pirmos burtus.


dziedaja -meita dels
Ar mīnuss zīmi (-) tiek norādīti vārdi, kuri meklēšanas rezultātos nav vēlami. Rezultātā tiks atlasītas dainas, kuras nesatur šos vārdus. Meklēšanas pieprasījums nevar saturēt tikai izslēdzošos kritērijus.

Gaidīsim Jūsu atsauksmes un ierosinājumus.
Dainu skapja veidotāji
meklēt Dainu skapī